E-TİCARET

E-ticaret e başlamanız için 10 neden

Hali hazırda bir fiziksel mağazanız varsa, üstelik de işleriniz sizi tatmin edecek düzeyde devam ediyorsa şu anda aklınızda e-ticaret geçmiyor olabilir. Fakat ticaretle uğraştığınız dönem ne kadar uzun veya kısa olursa olsun iş yapma şekillerinin değiştiğine şahit olmuşsunuzdur. Bu esnada bu değişme ayak uyduramayan işletmelerin büyük kısmının şu anda ya varlığını sürdüremediğini ya da bunu yapmak için zorlandığını da yakından görmüşsünüzdür.

Şu anda da benzer bir dönemden geçiyoruz. İnternetin yol açtığı değişim ile birlikte ticaret de değişiyor ve fiziksel mağazanızda işler bugün için iyi gidiyor olsa bile, eğer bugünkü dijital değişime ayak uyduramayacak olursanız ne yazık ki tehlike çanları sizin işletmeniz için de tahmin ettiğinizden de kısa bir zaman içerisinde çalmaya başlayabilir.

Fiziksel bir mağazanız varsa ve işleriniz iyi gidiyor olsa bile e-ticarete taşınmanız neredeyse bir zorunluluk haline geldi. İşte fiziksel mağazanızı e-ticarete taşımanız için bilmeniz gereken 10 neden…

1- Düşük maliyetler

E-ticarete başlamak, fiziksel mağazanızın yeni bir şubesini açmaktan kat kat daha ucuza mal olacaktır. Var olan mağazanızın depo gibi olanaklarını e-ticaret siteniz için de kullanacağınız için ciddi bir ek maliyete girmeden yeni şubenizi internette açabilirsiniz.

2- Daha fazla müşteri

Şu andaki fiziksel mağazanızda aynı anda kaç müşteri kabul edebilirsiniz? E-ticaret sitenizde anlık olarak binler, hatta on binlerce müşteriyi ağırlayabilirsiniz.

3- Değişin tüketim alışkanlıkları

Müşteriler artık kolay kolay internete bakmadan alışveriş yapmıyorlar. E-ticaret sitenizi inceledikten sonra ürünü beğendikleri taktirde online olarak satın almasalar bile mağazanıza gelip ürünü yine sizden almayı tercih edebilirler.

4- Sınırsız raf alanı

Aynı anda sergileyebileceğiniz ürünlerin sayısı mağazanızın raf alanı ile sınırlı. Fakat internette dilediğiniz kadar ürünü e-ticaret sitenizin sınırsız raf alanında sergileyebilirsiniz.

 5- İş modeli çeşitliliği

İnternet size özel alışveriş, grup alışveriş, abonelik sistemi gibi sayısız farklı iş modeli seçeneği sunuyor. Size en uygun modeli seçerek satışlarınızı artırabilirsiniz.

 6- Rakipler e-ticaret yapıyorlar

Siz e-ticarete başlamadınız ama rakiplerinizin önemli bir kısmı başladı. Bu sayede gelirlerini ve karlılıklarını artırarak kısa sürede hem online, hem de fiziksel mağazalarında sizle rekabetlerinde büyük bir avantaj sağlayacaklar. Geç kalmak rakiplerinize bu avantajı kendi ellerinizle vermek anlamına gelecektir…

 7- 24 saat kesintisiz satış imkanı

Fiziksel mağazanız kaç saat boyunca açık kalıyor? E-ticaret siteniz siz başında olmasanız bile 24 saat açık ve sürekli satış yapıyor olacak.

 8- Fiziksel sınırlamadan her yere satış

Mağazanıza gelemeyen ama sizin sunduğunuz ürünleri satın almaya hazır müşterilerinize ulaşabilmek için en pratik yok e-ticaretten geçiyor.

9- Yeni pazarlama ve satış kanalları

Sosyal medya, e-posta ve internet reklamlıcığı gibi ücretsiz veya düşük maliyetli pazarlama kanallarının yanı sıra fırsat siteleri, sanal bayiler gibi ek satış kanallarına erişebilmek için e-ticarete başlamalısınız.

10- E-ticarete başlamak sandığınızdan çok daha kolay

Gerçek anlamda bir e-ticaret sitesini sıfırdan hazırlamak uzun süreli, yüksek maliyetli ve teknik bilgi gerektiren bir iş olabilir. Hazır e-ticaret paketleri ile bu işi çok kısa bir sürede gerçekleştirebilirsiniz.

info@alyamedyaajans.com

Mail 7x24 Destek

+90542 368 08 41

Whatsapp 7x24 Destek

+90542 368 08 41

Hafta içi 09:00-18:00